Знайдені пошуковцями солдати повернуться на Батьківщину

26 вересня 2017-го у приміщенні Балаклійського музею (м. Балаклія, Харківська область) відбулася передача останків двох солдатів, знайдених раніще пошуковцями ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

Провести в далеку путь загиблих прийшли представники місцевої ветеранської організації, управління культури і працівники музею.

Панченка Олексія Прокоповича (1899 р., уродженця м. Москви) пошуковці виявили на горі Маковиця влітку 2017-го, під час експедиції в Карпатах. Якби не представники карпатського ДСНС, які повідомили рятувальникам про людські останки, - можливо, героя ніколи б не знайшли... При солдаті виявилася медаль «За відвагу», завдяки її номеру і вдалося встановити його ім'я.

Другий солдат – Бобильов Іван Миколайович (1918 р. н. уродженець п. Колмики Оренбурзької області) - був ідентифікований завдяки ОРЗу і підписаній ложці, знайденої біля його останків.

СПП «Військові меморіали «Схід» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») проводили роботи по подіям 1942-го, а саме, по трагедії «Барвінківського котла», коли виявили останки Івана Бобильова. Після тривалої роботи з встановлення долі солдата, виявилося, що його родичі живі і мешкають в Оренбурзькій області (Росія) – там же, звідки й родом солдатів. Дізнавшись, що пошуковці знайшли їх предка – родичі захотіли повернути його додому і самостійно перепоховати з усіма почестями.

Забрати героїв на Батьківщину приїхав Андрій Лященко, член громадського об'єднання пошуковців Ленінградської області. Він не вперше перетинає кордон заради такої справи – вже багато років поспіль Андрій займається перевезенням» ідентифікованих солдатів з країни в країну.

Ось і цього разу він допоможе загиблим повернутися додому...

Всеукраїнська громадська організація «Союз «Народна Пам'ять» створена в 2011 році шляхом об'єднання 21 організаціїпошуковців з 22 областей України, які працюють у правовому полі і займаються питаннями пошуку і перепоховання загиблих воїнів Першої і Другої світових воєн, жертв політичних репресій та громадянських конфліктів, відновленням військово-меморіальних об'єктів і патріотичним вихованням молоді.

За час своєї роботи знайдено і гідно увічнено останки 6136 військовослужбовців, 738 цивільних осіб, 1965 жертв політичних репресій.

Встановлено імена 902 військовослужбовців, знайдено 90 родин, до яких через 70-100 років прийшла звісточка про долю їх родичів. 

Організована постійна робота гарячої лінії – 0-800-210-135, на яку надходять дзвінки від очевидців та свідків можливих місць поховань, пов'язаних з трагічними подіями на нашій багатостраждальній землі.

«Війна не закінчена, поки не похований останній солдат».

Гаряча лінія – 0-800-210-135

  • Русский
  • Українська
  • English