Закон про дискримінацію прав громадських організацій?

 

30 травня 2019 року, Верховна Рада прийняла закон № 10184 про державне визнання і підтримку «Пласту» - Національної скаутської організації України.

Згідно з документом, на діяльність «Пласту» виділяються кошти з державного і місцевих бюджетів.

«При реалізації проектів «Пласту», фінансування яких здійснюються за рахунок коштів державного, місцевого бюджетів, 20% від коштів, отриманих для їх реалізації «Пластом», спрямовуються на фінансування адміністративних витрат «Пласту» в рамках таких проектів» – йдеться в законі.

Відзначається, що внесок за членство «Пласту» в міжнародних скаутських, молодіжних і громадських організаціях, об'єднаннях і союзах громадських організацій будуть оплачувати з держбюджету.

При затвердженні місцевих бюджетів передбачаються видатки на реалізацію програм сприяння розвитку «Пласту».

Так ось, згідно з положеннями статті 36 Конституції України – всі громадські організації мають рівні умови!

Цитуємо: «Усі об'єднання громадян рівні перед законом. Держава створює рівні можливості для діяльності об'єднань громадян. Будь-яке втручання державних органів та службових осіб у їх діяльність не допускається, крім випадків, передбачених законом».

Зазначені конституційні положення знайшли своє відображення і в спеціальному Законі України «Про громадські об'єднання». У ньому йдеться, що громадські об'єднання рівні в своїх правах і обов'язках відповідно до закону, з урахуванням організаційно-правової форми, виду і/або статусу такого об'єднання.

І все ж ВРУ вирішує прийняти закон, який не відповідає згаданим вище положенням Конституції і Закону України «Про громадські об'єднання». Закон, який визнає «Пласт» – єдиною в Україні Національною скаутською організацією, визначить її правовий статус і встановить порядок надання їй державної підтримки та фінансування.

А як щодо інших організацій тоді? Згідно із законом всі ж рівні!

І якщо ВРУ вирішила визнати і підтримати одну громадську організацію, то чому вона не може так само визнати і підтримати інші – молодіжні, або ветеранські наприклад? Якщо ж у всіх однакові права – значить всім і потрібно виділити державні кошти!

В нашій країні дуже багато таких організацій, які нічим не гірше і навіть більш представницькі, зазначеної державою організації «Пласт».

Ось для прикладу кілька з них:

Всеукраїнський громадський дитячий рух «Школа безпеки»;

Спілка української молоді (СУМ);

Національна організація скаутів України;

Народно-демократична ліга молоді;

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодий Народний Рух»;

Молодіжне об'єднання «Скаути Києва»;

Українська асоціація студентів;

Соціалістичний конгрес молоді;

Асоціація Гайдів України;

Київське обласне товариство «Молода Просвіта»;

YMCA скаути в Україні;

Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В»;

Ось чим вони гірші? Та нічим! Такі ж громадські організації, які також зареєстровані, діючі і можуть бути створені в перспективі в Україні на національному рівні.

Адже вони так само потребують підтримку країни! До слова, наша громадська організація, напевно, як і інші, буде дуже навіть не проти, якщо держава знайде зайвих 5 мільйонів, які у 2017 році, поза будь-якого конкурсу, вже виділялися «Пласту» на проведення заходів!

Пропонуємо ВРУ і Президента переглянути закон і внести зміни, а саме: зазначити в ньому не тільки «Пласт», а й усі існуючі організації, які згідно із законом так само можуть претендувати на підтримку і визнання держави, які так само, «на рівних умовах» отримуватимуть кошти з місцевих та державного бюджетів!

  • Русский
  • Українська
  • English