З Днем визволення України від фашистських загарбників!

Сьогодні, 28 жовтня, Україна відзначає важливу дату в своїй історії - День визволення від німецько-фашистських загарбників.

Згідно з указом Президента він відзначається з 2009 року, і присвячується вигнанню військ нацистської Німеччини і її союзників з території України військами Радянської Армії в 1944 році. У цей день ми віддаємо данину пам'яті воїнам, загиблим в боях за визволення України, та мирним жителям, які постраждали від дій фашистських окупантів.

Битва за визволення нашої країни, яка тривала 680 діб, стала найважливішим етапом на шляху до перемоги над нацистською Німеччиною та її союзниками. Звільнення України від нацистів відбувалося в період з січня 1943 року по жовтень 1944 року. Завершила цей етап війни Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року радянські війська звільнили Ужгород, а 28-го вийшли на сучасний західний кордон України.
Всього, військові дії в Україні тривали 40 місяців, за цей період загинули мільйони українських воїнів, а країна зазнала величезні руйнування. Але все ж, наш народ вистояв, і, більш того, переміг у цій страшній Війні.

ВГО «Союз «Народна Пам'ять» та Гуманітарна місія «Чорний Тюльпан» щиро вітає українців зі святом! Бажає Вам процвітання, щастя і  благополуччя, нових надій, любові до Батьківщини і до оточуючих - це найкраща данина нашим загиблим героям.
Наш святий обов'язок - ніколи не забувати про цей подвиг. І ми не забуваємо, щодня продовжуючи пошук тисяч солдатів - визволителів, які все ще продовжують невідомо лежати  на місцях боїв і вважаються «безвісти зниклими».

Не забувайте і Ви! Якщо володієте будь-якою інформацією про невідомі поховання - просимо повідомляти нам на безкоштовну гарячу лінію!

‎(0-800-210-135)

Давайте разом збережемо пам'ять!

  • Русский
  • Українська
  • English