Виїзд в Терновий ліс 2017 року пройшов вдало

Після отримання права на ексгумацію 8 квітня 2017 року, пошуковці Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») провели перший виїзд в цьому році. Їм давно відомо, що в Терновому лісі, що розташований на південь від села Богородичне, що біля Святогірська є багато розмародьорених місць поховань воїнів Другої світової війни, як німців, так і радянських солдатів. В минулі роки ми регулярно відпрацьовували цю невелику ділянку і вирішили проїхатися подивитися поки не піднялася трава. Перша знахідка - 122 мм снаряд, потім, прямо на дорозі, декілька порожніх ящиків з-під 50 мм радянських мінометних мін і одна міна. Все це пішло на заявку вибухотехнікам. Поки ми засипали яму, один наш представник виявив людську стегнову кістку, при поверхневому огляді було знайдено ребро. Виникла підозра, що тут може бути і все інше.

 

 

Так воно і вийшло. При більш повному розчищенні виявили розкопане якимось «чорним археологом» місце поховання радянського воїна. Те що це солдат РСЧА, ми зрозуміли по супутніх предметах - підошві черевика, диск, гільзи і патрони до кулемета ДП 27. Провели викладку останків, орієнтування по сторонах світу, фото-, відеофіксацію.Одному пошуковцю було доручено провести розвідку металодетектором трохи нижче і в результаті пошуку була виявлена друга частина німецького жетона кулеметника MG - 34.

 

 

 

Після того як "плацдармовці" ексгумували першого солдата і знайшли другу половинку жетона німецького кулеметника MG-34, була невелика перерва і пошуки продовжилися. Хоча це була просто прогулянка лісом, з метою визначення плану подальших дій. Знахідка старого колючого дроту допомогла встановити лінію загороджувальних інженерних споруд і була чітко позначена смуга німецької оборони. Ми перейшли на бік наступу Червоної Армії і зовсім випадково, в одному з розритих окопів, були виявлені останки радянського солдата.

 

 

 

 

Кістки лежали не в анатомічному порядку і стало ясно, що і тут побували чорні копачі. Останки були витягнуті з землі, але впізнати їх не було жодної можливості. Жодних предметів у бійця не було. Як все це відбувалося дивіться на фото і відео. Крім того були знайдені ще 2 кістки - тазова і голінка, які незрозумілим чином були в окопі.

 

  • Русский
  • Українська
  • English