Відкриття Всеукраїнської пошукової експедиції «Карпати -2017»

Ну ось і настав довгоочікуваний для всіх пошуковців день - відкриття Всеукраїнської пошукової експедиції «Карпати -2017»!

Офіційне відкриття пошукової експедиції почалося з встановлення прапорів організацій - учасниць і церемонії підняття державного прапора, виконання Гімну України, урочистого шикування пошуковців.

З відкриттям Всеукраїнської пошукової експедиції всіх учасників привітав її керівник – Ярослав Олександрович Жилкін, який також окреслив коло стратегічних завдань пошукового руху України, завдання і особливості роботи «Карпат-2017». Ярослав Жилкін також розповів про номінації СНП та новий конкурс на кращу художню фотографію експедиції, переможці якого отримають цінні призи.

Заступник керівника експедиції Євген Куковєров проінформував учасників про розпорядок дня, а також представив пошуковцям коменданта табору, начальника медичної частини, завідувача польовою кухнею, рятувальника-вибухотехніка, які будуть забезпечувати роботу експедиції.

Відразу ж після урочистого відкриття, на невеликій нараді учасників розділили на 5 робочих груп і розподілили по робочим локаціям. Виявилося, що в цьому році роботи будуть проводитися і по іншу сторону гори Кукул, раніше недосліджувану пошуковцями.

Крім того, пошуковці ознайомилися з новою методикою проведення пошукових робіт. Цього разу перед експедицією стоїть завдання більше заглибитися в дослідну роботу і підійти до справи з наукової сторони: не тільки знайти останки солдатів, загиблих 100 років тому, але й зрозуміти, ЯК саме велися бої на Карпатських схилах.

Трохи часу на збори – і в дорогу. Кому ближче – вирушили пішки, у кого ділянка роботи виявилася далі – поїхали на ГАЗ-66.

Незважаючи на те, що пошуковці вже на локаціях, у таборі також кипить робота - йде побудування літнього душу.

Пройшло приблизно 3 години з тих пір, як польові групи приступили до робіт. Світило сонце і нічого, як-то кажуть, не віщувало біди. Але раптом небо затягнулося темними хмарами, і схили залило сильним дощем. Плюс до всього піднявся вітер. Проведення подальших робіт виявилося неможливим.

Керівництво зв'язався по рації з пошуковцями, дозволивши діяти далі за обставинами. Тому хтось залишився на місці роботи, перечікуючи негоду, а хтось повернувся, щоб підсушити промоклі речі...

З неба лило довго. До вечора.

Можна сказати, що більшу частину дня пошуковці провели в таборі, ховаючись в наметах і на кухні, де можна було зігрітися гарячим чаєм. І все ж без діла не сиділи. Як тільки з-за хмар показалося вечірнє сонце – взяли металошукачі і вирушили по території містечка у пошуках «пам'яті». І до речі, небезуспішно. Стіл знахідок за перший день експедиції пристойно поповнився цікавими знахідками.

За розкладом вечеря. Після, в штабі відбулися збори керівників пошукових груп. Були підведені підсумки пошукової роботи за день, обговорювалися плани на наступний.

Вечір, напевно, вже за традицією, закінчився посиденьками біля вогнища. Тепле завершення холодного першого дня експедиції пройшло з піснями під гітару.

Довідка

15 - 22 липня 2017 року в адміністративних межах смт. Верховина, Яремче, Ворохта Івано-Франківської області в районі гори Кукул проходить Всеукраїнська пошукова експедиція «Карпати -2017».

Заплановані роботи з пошуку невідомих поховань періоду Першої світової війни, дослідження та вивчення виявлених інженерних об'єктів, перепоховання останків загиблих солдатів австро-угорської, німецької та російської армій та українців, які опинилися у складах цих армій.

Експедиція проводиться за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в партнерстві з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, а також сприяння Карпатського національного природного парку.

В експедиції беруть участь понад 50 представників пошукових загонів України, що входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

 

  • Русский
  • Українська
  • English