Відкриття пам'ятної дошки пошуковцю

 

20 березня 2019 року пошуковці СПП «Схід» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») відкрили пам'ятну дошку імені Супоніна В'ячеслава Антоновича, людини великої душі, яка присвятила 40 років пошуковій діяльності та пішла з життя рік назад...

Урочистий захід відбувся в загальноосвітній школі № 19 міста Харкова, де колись навчався В'ячеслав Антонович. На відкриття прийшла сім'я пошуковця, його знайомі і друзі, а також учні школи ...

Варто відзначити, що це перший випадок в Україні, коли встановили ​​пам'ятну дошку пошуковцю, людині, яка лише на ентузіазмі, на душевному пориві займалася цією гуманною діяльністю.

З початку 90-х років минулого століття Супонін В.А. бере участь в організації пошукового руху на Харківщині. Багато років він є заступником керівників обласних громадських пошукових організацій і командиром пошукової групи. За цей час в результаті пошукових експедицій, проведених під керівництвом В'ячеслава Антоновича, були виявлені на місцях боїв і перепоховані в офіційних братських могилах останки майже 2 тисяч радянських воїнів. Наприклад, в таких населених пунктах як села Киселі і Цибіха Первомайського району - останки 352 воїнів, с. Павлівка Друга Лозівського району - останки 158 воїнів, с. Меловая Балаклійського району - останки 93 воїнів, с. Веселе Харківського району - останки 143 воїнів, с. Верхній Салтів Вовчанського району - останки 158 воїнів та в інших місцях.

Лікар за професією, В'ячеслав Антонович багато років був у громадських пошукових організаціях головним експертом з дослідження знайдених документів і перш за все - іменних медальйонів (ОРЗ-особистих розпізнаальних знаків). Завдяки його зусиллям вдалося встановити сотні імен радянських воїнів, які вважалися безвісти зниклими. Їх імена були увічнені на братських могилах і на сторінках обласної Книги Пам'яті, з редакцією якої В'ячеслав Антонович підтримував тісний зв'язок.

Для пошуковців В. Супонін був незаперечним авторитетом, турботливим другом, терплячим Учителем. Його глибокі знання предмета пошуку, професійні навички і нерідко влучний жарт вирішували всі проблеми та надавали сил для подальшого пошуку зниклих героїв минулої війни.

Вічна пам'ять соратнику і другові! ...

 

Пам'ятна дошка Супоніну В. А. була виготовлена на пожертвування пошукового активу СПП «Військові меморіали «Схід», Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна Пам'ять», громадської організації «Фонд пам'яті Капністів».

 

  • Русский
  • Українська
  • English