Вахта пам'яті. Поховання в с. Березань

Вахта пам'яті триває. 7 травня у день села Березань, біля Меморіалу захисникам Одеси відбулося перепоховання знайдених останків 77-ми бійців, загиблих при обороні Одеси.

У заході взяли участь місцеві жителі села Березань, представники військово-історичного клубу «Військова доблесть» та Збройних Сил України. У цивільній та церковній панахиді за оборонцями Одеси прийняв участь і мер міста Геннадій Труханов.

Церемонія перепоховання останків воїнів, полеглих на полях битв під Одесою, в селі Березань почалася в місцевому храмі. Гідно провести в останню путь героїв, які обороняли наше місто, — це одна з головних задач проекту «Вахта пам'яті», ініціатором і беззмінним учасником якого є Геннадій Труханов. Проект реалізується з 2009 року: за цей час знайдено та перепоховано останки понад 400 бійців. В селі Березань, біля Меморіалу захисникам Одеси, проводили в останню путь 77 бійців – з усіма християнськими і військовими почестями. Всього ж в ході останньої Вахти пам'яті членами військово-історичного клубу «Військова доблесть» були знайдені останки 98 бійців. Трьох з них вдалося ідентифікувати, після чого останки героїв були передані родичам для перепоховання на Батьківщині.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

ви знаєте, коли розумієш, яку роботу виконує військово-історичний клуб, коли через 70 років в будинок приходить звістка про те, що родич – вже як правило, батьків немає, матерів немає – дізнаються ,що їх близький родич загинув, захищаючи світ від нацизму, фашизму, я впевнений, що в багатьох родинах настає полегшення. ми зі свого боку зробили від нас залежне – знайшли, поховали, віддали шану.

Всіх, кого вдалося знайти, полягли на полях бою під час оборони Одеси. Орієнтовна дата їх смерті - з 5 серпня по жовтень 41 року, кажуть пошуковці.

Сергій Удалов, президент ВІК «Військова доблесть»

Тому що вже після звільнення міста Одеси, туди входили наші війська і всі воїни, які загинули під час визволення міста, вони в основному всі були перепоховані. А при відступі не ховали. Вони залишалися в окопах, як гинули, а коли румунські війська зайшли, вони просто засипали .., тому так вийшло, що саме при обороні Одеси загиблі, котрих ще дуже багато, знаходяться на полях. На дуже невеликій глибині.

В останній шлях оборонців Одеси проводили з усіма почестями. Під супровід військового оркестру, залпи салюту, труни з останками опустили в землю, за свободу якої вони віддали найцінніше — своє життя. Так само як і сьогодні військовослужбовці української армії захищають незалежність нашої країни.

Олег Етнарович – депутат Одеської міської ради, депутатська група «Довіряй справам»

стояли воїни у формі тієї минулої війни і стояли військовослужбовці української армії, стояли хлопці з самооборони, які беруть активну участь. Тому дійсно ми всі разом стояли і віддавали данину шані та поваги цим воїнам, які полягли. Це приклад того єднання, яке нам всім зараз вкрай важливо. І я вважаю, що саме ця робота, ту яку вже багато років веде клуб «вахта пам'яті» з поховання та надання почесті полеглим воїнам, вона дуже важлива саме в цей час.

Ірина Єсенович — депутат Одеської міської ради, депутатська група «Довіряй справам»

це дуже необхідно! По-перше, тому, що молодь, діти повинні пам'ятати і знати про своїх героїв, завдяки яким вони живі сьогодні, можуть вільно пересуватися, вільно жити, вільно говорити! Дуже важливо завжди пам'ятати про те, що було в минулому, щоб побудувати гарне майбутнє. Історія завжди безпосередньо впливає на життя людей. Те, що сьогодні поховали ще людей, згадали імена хоча б трьох людей – це велика справа!

Останки ще 18 бійців будуть перепоховані 8 травня в смт. Чорноморське. І робота з пошуку всіх полеглих на полях битв на Одещині продовжується. Тому що, як відомо, війна не закінчена, допоки не похований останній солдат.

Джерело

 

  • Русский
  • Українська
  • English