У жовтні 2016-го представники Гуманітарної Місії «Чорний Тюльпан» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») прослухали курс лекцій МКЧХ

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) очолює і координує діяльність з надання міжнародної гуманітарної допомоги у ситуаціях збройних конфліктів і насильства.

У разі розгортання бойових дій та конфліктів, організація робіт з пошуку зниклих безвісти є дуже важливим завданням, яке вимагає спеціальних навичок і досвіду, а також системи координації між спеціальними цивільними та військовими структурами, які відрізняються від положення під час стабільної ситуації.

МКЧХ щорічно проводить курси, семінари і лекції по всьому світу, за допомогою яких вчить захищати потерпілих і надавати їм необхідну допомогу. Найголовніше, що тематика тренінгів щоразу оновлюється, адже підготувати людину до екстремальних умов роботи не так вже просто, особливо коли справа стосується життя інших людей, а часом - і свого власного.

У столиці України такі тренінги проводяться два-три рази на рік. Ці заняття призначені спеціально для працівників пошукових бригад, для людей, які безпосередньо працюють з людськими останками в зоні АТО, а також контактують з родичами загиблих.

Волонтери гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» вже 2-й рік беруть участь у тренінгах Червоного Хреста. За весь час своєї роботи, ними вивезено із зони АТО вже більше 800 тіл загиблих військовослужбовців. Варто відзначити, що досвіду волонтерам не займати. Але, як-то кажуть, досконалість немає межі. Тим паче в такій нелегкій справі. Адже чим більше доводиться працювати у зоні бойових дій – тим з кожним разом все складніше – і фізично, і морально. А курси МКЧХ допомагають удосконалювати і покращувати навички пошукових робіт, заздалегідь готуючи волонтерів до різного роду ситуацій.

Тому восени 2016-го, представники ВГО «Союз «Народна Пам'ять» – волонтери Гуманітарної Місії «Чорний Тюльпан», прийшли знову набиратися досвіду у професіоналів МКЧХ.

Цього разу, заняття були спрямовані на вивчення стресу і боротьби з ним. Адже ймовірно, доведеться заспокоювати потерпілого солдата, на очах якого загинули його товариші, батьків або одного з загиблих в зоні АТО, а можливо в стані стресу виявиться ваш друг, який разом з вами приїхав надати допомогу іншим.... До кожного з випадків треба знаходити окремий підхід. Висококваліфіковані фахівці навчали наших волонтерів правильно позбавлятися від нервового напруження, щоб не нанести додатковий психологічний шкоди ні собі ні потерпілим. Дуже важливо вміти керувати своїми емоціями, щоб потім справлятися і з емоціями інших, тим більше знаходиться під впливом стресу, людей.

«Боротьба з власним я – це найбільша і найтяжча боротьба. Ми накопичуємо потроху весь стрес і не відчуваємо потім, як виплескуємо його на близьких – своїх і чужих. Тому ці курси є дуже корисними та актуальними, особливо для людей, які хочуть працювати в цій сфері і не завдавати собі та іншим психологічних травм», - ділиться своїми думками слухач курсів МКЧХ та представник гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» Олексій Юков.

Для всіх учасників, дана тема курсів стала дуже своєчасною та корисною на майбутнє. За допомогою спеціально розроблених методик навчання, наші волонтери Гуманітарної Місії «Чорний Тюльпан» та інші учасники занять, серед яких були представники Національної поліції і військовослужбовці, навчилися максимально ефективно і згуртовано працювати в складних умовах антитерористичної операції.

  • Русский
  • Українська
  • English