У Кіровоградській області виявлено останки 8 солдатів

У грудні 2017-го, між селами Куцеволівка і Деріївка (Онуфріївський р-н, Кіровоградська обл.), Пошуковці громадської організації «Вічно живим» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») виявили останки радянських солдатів.

Пошуковці припускають, що знайдені невідомі поховання відносяться до періоду 1943 року, коли велися бойові дії з форсування Дніпра і визволення довколишніх сел від німецько-фашистського загарбника.

Група працювала, поки дозволяла погода. За два польових виїзди всього вдалося ексгумувати останки 8-х солдатів.

Під час першого виїзду пошуковці працювали в посадці. Там, в декількох метрах один від одного, по лінії траншеї, знаходилися семеро червоноармійців. 

Першого з них знайшли випадково. У одного з пошуковців зламався металошукач, і він вирішив інтуїтивно шукати імовірне місце поховання солдатів. Його увагу привернув невиразна ділянка між деревами. Там і виявилися останки ... Біля загиблих знаходився фрагмент ППШ, каски, гільзи різних років випуску, небезпечні бритви, одна з яких була загорнута в шматочок української газети, гвардійський значок. Також найважливішою знахідкою виявились 2 червоноармійські книжки, завдяки яким можливо вдасться встановити імена загиблих ...

Другий виїзд на сусіднє поле виявився складнішим. Машина пошуковців загрузла і не могла вибратися з багнюки. Пішло багато часу на спроби вибратися з «пастки». Але, врешті-решт, вони все ж змогли їхати далі. Як повідомив Іванюк Віталій, керівник «Вічно живим»: «Вибралися якимось дивом. Може Бог допоміг, а може віра в те, що на нас чекають інші загиблі солдати ... ».  

Так вони знайшли ще одного радянського воїна. Його останки опинилися сильно пошкодженими і хаотично розкиданими. Можна було б припустити, що це справа рук мародерів. Але знайдені біля солдата Гвардійський значок і фрагменти компаса свідчили про те, що останки просто розорані сільськогосподарською технікою. За виявленими предметів можна також припустити, що загиблий був мінімум сержантом, так як компаси не видавались рядовим солдатам, а тільки командному складу ...

 

 

Поки вдалося знайти вісьмох. Скільки солдатів ще залишається лежати на тих полях - невідомо, але пошуковці впевнені, що обов'язково за ними повернуться.

  • Русский
  • Українська
  • English