Третій день Всеукраїнської пошукової експедиції «Карпати -2017»

Експедиція. День третій.

Змучені від піших переходів по схилах Карпат, пошуковці, все ще сповнені ентузіазму, продовжували пошук загиблих військовослужбовців періоду Першої світової війни...

Нарешті, за час перебування в горах, погода посміхнулася учасникам експедиції. Весь день світило сонце і можна було спокійно працювати.

Деякі групи продовжили пошук на тих же локаціях, що і раніше, деякі – вирушили трохи далі.  

Загін «Схід» проводив пошукові роботи на дальній території рівнини Кукул. На даній локації, в минулому році знайшли останки австро-угорських солдатів. Цього ж разу, військовослужбовці не були виявлені. Але порадували знахідки. Крім німецьких ґудзиків, снарядів (фугасних і хімічних), пошуковцям попалися складна німецька буржуйка і найголовніше, німецький жетон (ОРЗ).

Загін «Пошук-Дніпро» повністю обстежив рівнину Лаб'єску, що знаходиться по іншу сторону гору Кукул. Ця ділянка для пошуковців не принесла очікуваних результатів. Крім пари снарядів, багнетів і ручних гранат не було знайдено нічого особливого. Місць настрілів (стріляних гільз) не виявлено, останків загиблих солдатів, на жаль, теж.

 

АМПО «Обеліск» перевіряв територію гори Кукул, що знаходиться недалеко від табору пошуковців. Третій день для них видався вдалим в плані знахідок. Була виявлена пряжка поясного ременя артилериста Російської Імператорської Армії. Така знахідка вперше потрапилась пошуковцям, тому поповнила ряди однією з унікальних для ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

Також пошуковці встановили на території табору місце для тимчасового зберігання (депонування) знайдених останків загиблих солдатів.  

Загін «Карпати» продовжував пошук покинутого австрійського цвинтаря, який, за відомостями місцевих, знаходиться на віддаленій ділянці рівнини Григорівка.  

Крім того, пошуковцям також надійшла інформація про випадково знайдені кісткові останки недалеко від зазначеної території кладовища. Вирішили, звичайно ж, перевірити.  

Кілька годин пошуку. Сигнал металошукача ловив лише стріляні гільзи і снаряди. Але ніяких останків. День закінчувався, а знайти кладовище все не вдавалося. Лише під кінець дня загону «Карпати» посміхнулася удача. Інформація про знайдені місцевим жителем кісткові останки підтвердилася. Пошуковці виявили в розкопі череп і фрагменти взуття.

Але, так як сонце вже сідало, а потрібно було повернутися в табір до темряви – пошуковці вирішили продовжити роботи вже на наступний день.

Додому в цей раз пошуковцям не довелося йти пішки. У табір їх привіз ГАЗ-66.

Вечір у таборі традиційно закінчився емоційним обговоренням минулого дня біля столу з знахідками та піснями під гітару.

Можна з упевненістю сказати, що третій день експедиції пройшов продуктивно. Досліджена велика частина території, знайдено багато артефактів, і нарешті виявлені останки. Пошуковці впевнені, що це тільки початок і вони на вірному шляху.

Довідка

15 - 22 липня 2017 року в адміністративних межах смт. Верховина, Яремче, Ворохта Івано-Франківської області в районі гори Кукул проходить Всеукраїнська пошукова експедиція «Карпати -2017».

Заплановані роботи з пошуку невідомих поховань періоду Першої світової війни, дослідження та вивчення виявлених інженерних об'єктів, перепоховання останків загиблих солдатів австро-угорської, німецької та російської армій та українців, які опинилися у складах цих армій.

Експедиція проводиться за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в партнерстві з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, а також сприяння Карпатського національного природного парку.

В експедиції беруть участь понад 50 представників пошукових загонів України, що входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

 

  • Русский
  • Українська
  • English