Технічні новинки часів Першої світової війни

Війна стимулює науково-технічний прогрес. Держави, що ведуть війни, намагаються більше знищити супротивника солдатів, і в той же час, своїх солдатів вберегти від поразки. Мабуть, найплодовитішою на винаходи була Перша світова війна.

R2D2. Самохідна вогнева точка на електричній тязі. За нею через все поле бою плентався кабель.

Французькі окопні обладунки проти куль та осколків. 1915 р.

Sappenpanzer з'явився на Західному фронті в 1916 році. У червні 1917 року, захопивши кілька німецьких бронежилетів, союзники провели дослідження. Згідно з цими документами, німецький бронежилет може зупинити кулю гвинтівки на відстані до 500 метрів, але його головне призначення проти шрапнелі і осколків. Жилет можна вішати як на спині, так на груди. Перші зібрані зразки виявилися менш важкими, ніж пізні, з початковою товщиною 2,3 мм. Матеріал — сплав сталі з кремнієм і нікелем.    

Ось таку масочку носили командир і водій англійської Mark I для захисту лиця від осколків.

Пересувна барикада

Німецькі солдати захопили пересувну барикаду

Мобільний щит піхотинця (Франція). Незрозуміло до чого там мужик з котом

Експериментальні шоломи кулеметників на літаках. США,1918 рік.

США. Захист для пілотів-бомбардувальників. Бронетруси.

Різноманітні варіанти броньованих щитів для поліцейських з Детройта.

Австрійський окопний щит, який міг носитися як нагрудник. Міг то він міг, але бажаючих постійно тягнути на собі таку важку залізяку не знаходилося.

«Черепашки-ніндзя» з Японії.

Бронещит для санітарів.

Індивідуальний бронезахист з нехитрою назвою «Черепаха». Наскільки я розумію «статі» у цієї штуки не було і боєць сам рухав її.

Лопата-щит Макадаму, Канада, 1916. Передбачалося подвійне використання: як лопатки, так і стрілецької щитка. Було замовлено канадським урядом серією в 22 000 шт. В результаті пристосування було незручним як лопата, незручно через занадто низьке розташування бійниці як стрілецький щит, і наскрізь пробивалося винтовочними кулями. Після війни переплавлені як металобрухт.

Коляска, Велика Британія 1938 рік.

Броньований спостережний пункт.

Французька бомбо-метальна машина

Військова рогатка

Що стосується бронемашин, то тут існували немислимі конструкції.

24 квітня 1916 року в Дубліні спалахнуло антиурядове повстання (Великоднє повстання — Easter Rising) і для пересування військ вулицями, що обстрілювали англійці, були потрібні хоч якісь бронемашини.

26 квітня, всього за 10 годин фахівці 3-го резервного кавалерійського полку, використовуючи обладнання майстерень Південної залізниці в Інчикорі, змогли зібрати бронеавтомобіль зі звичайного комерційного 3-тонного вантажного шасі «Даймлер» і... парового котла. І шасі, і котел, були доставлені з пивоварного заводу „Guinness“.  

Бронедрезина

Вантажівка перероблена під броньовик

Данський «броньовик», виготовлений на основі вантажівки Gideon 2 T 1917 з бронею з фанери(!).

Автомобіль Пежо перероблений під броньовик

Бронетачанка

Це якийсь гібрид літака і броньовика.

Це якийсь гібрид літака і броньовика.

Військові аеросани

То же, но на колёсах

Броньовик на базі автомобіля Мерседес

В червні 1915 р. почалося виробництво тягача Marienwagen на заводі Daimler в Berlin-Marienfelde. Цей тягач випускався в декількох варіантах: напів-гусеничний, повністю гусеничний, хоча їх базою був 4-х тонний тягач Daimler.

Для прориву через поля, обплутані колючим дротом, придумали ось таку сенопроволококосилку.

А це ще одна така, долали будь-які перешкоди.

А це прототип танка

Танк FROT-TURMEL-LAFFLY, колісний танк, побудований на шасі дорожнього катка Laffly. Захищений 7-мм бронюванням, важить близько 4 тонн, озброєний двома 8-мм кулеметами і митральєзою невідомого типу та калібру. До речі, на фотографії озброєння набагато сильніше заявленого — мабуть «дірки для рушниці» прорізали з запасом.

Екзотична форма корпусу обумовлена тим, що ідеї конструктора (того самого м. Фрота), машина призначалася для атаки на дротові загородження, які машина повинна була підминати своїм корпусом — адже жахливі дротяні загородження, поряд з кулеметами, були однією з головних проблем для піхоти.

Тачанка на базі мотоцикла.

Броньований варіант

Тут захист тільки для кулеметника

Зв'язок

Швидка допомога

Заправка

Триколісний броньований мотоцикл, призначений для вирішення розвідувальних завдань, особливо для вузьких доріг. 

Бойові водні лижі

Бойовий катамаран

 

 

 

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English