Солдатська могила в саду

 

Село Довгівка, Софіївського району Дніпропетровської області. У цьому старенькому будиночку жила бабуся. А у дворі, між таких же старих дерев, зі слідами кульових і осколкових поранень крони, був похований боєць... У 1944-му він загинув у бабусі (тоді, звичайно, зовсім молоденької дівчини) на очах і вона його поховала в своєму саду . Бабуся категорично не хотіла, щоб останки переносили в братську могилу і до самої смерті доглядала за солдатським похованням. Через кілька років, як бабуся померла, сусіди зважилися розповісти про все криворізьким пошуковцям ІПО "Пошук-Дніпро" (ВГО "Союз "Народна Пам'ять").

Група приїхала на місце. Підняла останки бійця. Ним виявився хлопчина, такий же молоденький, як та бабуся тоді, коли його ховала. Років 17-18 ...

Біля солдата пошуковці виявили щось схоже на документи, завдяки яким є невелика, але все ж можливість, встановити ім'я загиблого.

Після підйому останків молодого бійця група пошуковців знайшла ще одне невідоме поховання, правда вже на території ближнього села - Марії-Дмитрівки ... Нічого, що допомогло б ідентифікувати другого солдата - знайдено, на жаль, не було.

Детальніше в сюжеті ТРК "Рудана":

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English