Слов'янські пошуковці на презентації Книги пам'яті України

 

Напередодні Дня пам'яті і примирення, 7 травня, в Слов'янській школі мистецтв відбулася урочиста презентація нового, 2-го тому Книги пам'яті України. На його сторінках увічнено 3615 імен воїнів-визволителів, які загинули, померли від ран або зникли безвісти на території Донецької області в 1941-1943 рр.

Обласне представництво редакційної колегії «Книги пам'яті України» з'явилося на Донеччині в 1989 році. За 30 років роботи пошуковці зібрали величезний масив інформації про воїнів-червоноармійців, чий бойовий шлях закінчився на землях Донецької області. Зараз, через профільне видання, ці дані поступово стають надбанням громадськості. Унікальність 2-го тому, за словами його укладачів, полягає в тому, що тут вказуються не тільки особисті дані бійців, а й назви всіх військових підрозділів, які брали участь в боях за визволення Донбасу. Також в книзі наведені дані про місця бойових зіткнень і позиції радянських військ.

Як розповів відповідальний секретар Донецької редакції «Книга пам'яті України» Едуард Арутюнян, перший том видання вийшов ще 2013 року. Над другим томом колектив однодумців працював близько 5 років, у світ він вийшов в березні 2019-го. Більш того, за його словами, сьогодні пошуковці вже зібрали матеріал для 3-го тому. Правда, коли вийде його випустити, поки невідомо. Але припиняти діяльність із збирання і повторного огляду даних ніхто не збирається.

Слова величезної подяки Едуард Арутюнян висловив всім людям, які на волонтерських засадах виконували важку і кропітку роботу по обробці інформації. Серед них - працівники органів місцевого самоврядування, пошуковці А.Д.В.І.С. «Плацдарм» (ВГО "Союз "Народна Пам'ять"), представники громадських організацій, краєзнавці-аматори і прості жителі міста, які відчувають потребу приєднатися до великої та потрібної справи. Від імені Слов'янської міської ради багатьом з цих людей в ході презентації були вручені квіти та подяки. 

Детальніше в сюжеті: 

  • Русский
  • Українська
  • English