Шукаємо родичів солдатів, загиблих у Барвінківському котлі!!

 

Щоліта, рік за роком, пошукові загони ВГО «Союз «Народна Пам'ять» разом «виходять в поля»: люди різного віку і різних професій з'їжджаються в експедиції, об'єднуючи свої зусилля, щоб знайти і перепоховати, як належить, останки воїнів, які віддали свої життя у Другій світовій війні, а якщо вийде, повернути ім'я невідомим останкам та передати останню вісточку сім'ї солдата.

Багато хто знає, що пошук - робота важка і фізично, і морально. Потрібно перелопатити гори грунту, щоб доторкнутися до біди, нехай і дуже давньої. Однак без цього ніяк ...

Та потрібно розуміти ще дещо. Розкопки в полі - це лише верхівка айсберга. Набагато більше часу і сил забирає дослідницька робота, зокрема ідентифікація знайдених загиблих солдат. Адже важливо дізнатися, хто ця людина, як вона загинула, звідки була призвана, чи живі родичі? .. А для цього потрібна кропітка системна робота.

Багатьох із знайдених тисяч солдатів пошуковці пам'ятають та знають поіменно. Але ще залишились ті, яких належить знайти. І пошуковці їх шукають. Поступово та впевнено...

З місяць тому закінчилася Всеукраїнська пошукова військово-історична експедиція «Барвінківський котел-1942», результатом якої стало виявлення останків 142-х солдатів. Найбільш «цінними» речами, які пошуковці знайшли при бійцях, стали особисті розпізнавальні знаки (ОРЗ) кількістю 32 шт.

Одразу ж по закінченню експедиції ідентифікатори були відправлені експерту.

На сьогодні перевірено 7 ОРЗ.  4-ри з них виявилися порожніми.

В 3-х – були вкладиші з інформацією про бійців, яку вдалося прочитати.

Ім'я першого солдата - Воронкін Кирил Петрович.

1918 р.н., уродженець села Вирубовка, Вирубівська сільрада, Сердобський район Пензенської області.

За додатковою інформацією: служив трактористом в 130-й танковій бригаді, зник безвісти 25.05.1942 р. в районі Комуна Степ Харківської області (у складі 6-ї армії).

На щастя, рідні ЦЬОГО солдата ВЖЕ знайдені, а саме онук - Воронкін Валерій В'ячеславович, який проживає в с. Мещерське (Пензенська обл., РФ).

На даному етапі з онуком ведуться переговори і готуються всі необхідні документи для передачі бійця на Батьківщину.

 

А от пошук родичів наступних бійців продовжується!

 

Беланович Василь Олександрович – 1920 р.н., уродженець села Повсцехава, Волковської сільради Толочинського району Вітебської області.

Так як вкладиш був заповнений білоруською мовою – назва села читається невпевнено. Є вірогідність, що мається на увазі село Повстихово, що стрічається в ОБД в даній сільраді.

Шишканов Василь Іванович – саме так звати третього військовослужбовця РСЧА, якого вдалося ідентифікувати.

1918 р.н., уродженець: Сталінградська область, Руднянський район, Матишевська сільрада. Сім'я проживала за адресою: Сталінградська область, Руднянський район, сільрада – Ільменська, хутір Підпісочний.

p.s.  Варто відзначити, що з краю, звідки призивався останній - Шишканов Василь - призвалося ще 12 осіб. І що цікаво - всі вони воювали в Барвінківському котлі, і практично всі вони вважаються зниклими безвісти ...

Одним з цих 12-ти солдатів є також Шевченко Павло Петрович, ім'я якого пошуковці встановили ще рік назад. Але вся біда в тому, що до сьогодні ніяк не вдається знайти рідних бійця... Відомо, що всі ближні померли. А ось чи є далекі родичі? .... ТЕЖ Шукаємо!

Просимо усіх, хто володіє будь-якою інформацією звернутися до нас, щоб ми разом могли повернути солдата додому!

  • Русский
  • Українська
  • English