Шукали загиблих солдатів – знайшли останки жінки

Днями пошуковці А. Д. В. І. С. «Плацдарм» (волонтери Гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» ВГО «Союз «Народна Пам'ять») проводили чергові розвідки по Другій світовій війні.

Але пошуки солдатів в лісі біля селища Соболівка (Слов'янський р-н, Донецька область) припинилися в той момент, коли група виявила череп і сумку з жіночими речами... Зрозумівши, що знайдене явно не відноситься до періоду ВВВ, плацдармовці вирішили відразу ж повідомити Національній поліції про випадкову знахідку.

По приїзду представників поліції, територія ще раз детально досліджувалася на наявність додаткових останків і речей. В результаті чого було знайдено ще кілька фрагментів «рваних» людських кісток рук, ніг, нижньої щелепи з коронками... Судячи з усього, більшість останків давно розтягнули лісом дикі тварини.

В сумці знаходились: штани, верхній одяг, гаманець, телефон, светр, таблетки, паспорт і пенсійне посвідчення, що належали літній жінці.

По приезду представителей полиции, территория  еще раз детально исследовалась на наличие дополнительных останков и вещей. В результате чего было найдено еще несколько фрагментов «рваных» человеческих костей – рук, ног, нижней челюсти с коронками... Судя по всему, большинство останков давно растащили по лесу дикие животные.

В сумке находились: штаны, верхняя одежда, кошелек, телефон, свитер, таблетки, паспорт и пенсионное удостоверение, принадлежавшие пожилой женщине.

Коли саме вона загинула, і чи точно знайдені пошуковцями останки належать жінці, ім'я якої зазначено у паспорті – можна буде сказати тільки після проведення експертизи.         

Гуманітарна місія «Чорний Тюльпан» (проект ВГО «Союз «Народна Пам'ять») розпочала свою роботу 2 вересня 2014 року. За цей час було обстежено понад 105 населених пунктів, знайдено і вивезено тіла 829 загиблих.

 Місія реалізується за підтримки посольства Швейцарії в Україні та Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Якщо Вам відомі місця поховань загиблих у ході подій на Донбасі у 2014-2017 роках, повідомляйте на Гарячу лінію «Чорного Тюльпана» - 0-800-210-135. Ми допоможемо повернути загиблих додому!

 

  • Русский
  • Українська
  • English