Привіт з 41-го або чергова загадка КиУРу

У київський офіс ВГО «Союз «Народна Пам'ять» надійшла інформація від жителя села Білогородка Києво - Святошинського району, тому що при оранці його городу леміш плуга чіпляється за якийсь масивний металевий об'єкт.

Прив'язка до топокарти масштабу 1:100000 розташування городу навела на думку, що об'єкт може належати до Київського укріпрайону (КиУР). А прив'язка безпосередньо до схеми самого КиУРу показала, що невідомий об'єкт залягає поблизу одного з ДОТів південно-західного сектора оборонної лінії.

Оскільки вивчення «Лінії Сталіна» є однією з програм ВГО, секретаріат «Союзу «Народна Пам'ять», не гаючи часу, організував виїзд на місце групи «швидкого реагування» з пошуковців АсПО «Обеліск».

Сірого осіннього ранку група у складі 5 дослідників виїхала в Білогородку в передчутті знахідки, як мінімум, бронедвері, а то й, якщо пощастить, бронековпака ДОТи.

Заїхали в сільраду, пред'явили оригінал і залишили копію «Дозвіла» Мінкульту на проведення земляних пошукових робіт, а також супровідний лист «Союзу «Народна Пам'ять» з проханням надати сприяння і гарантією приведення в порядок території проведення пошуку.

Господар ділянки, поскаржившись на поганий урожай картоплі в цьому році, вказав на центральну частину зораної площі. Буквально на першій ходці «Гаррет-2500» з глибинною насадкою вказав на об'ємну металеву аномалію. Розбили контур розкопу, взялися за лопати. Коли на третьому штиці під «Фіскарсами» нічого не задзвеніло, стали закрадатися сумніви: чи те ми копаємо? Адже на таку глибину леміш плуга дістати не міг. Але слову «Гаррета» не вірити не можна та й визнати «глюками» об'ємну аномалію неможливо.

На п'ятому штиці лопати нарешті почали шкребти по металу. Працювати стало веселіше. Незабаром оголилося... крило автомобіля? Броньовика? Фара, за нею ложемент з затиском для лопати...От вам і бронековпак!!

Вчасно згадали, що живемо в ХХІ столітті - мобільний Інтернет допоміг з ідентифікацією знахідки: «Опель-блиць», німецька вантажівка. Як вона потрапила сюди? Пам'ять послужливо надала фрагменти розповіді нині загиблого учасника оборони Києва про те, що їм - складу польового заповнення бойових секторів КиУРу - воду, харчі і боєприпаси підвозили то вітчизняною полуторкою, то трофейною вантажівкою. Може ми й натрапили на той «віджатий» у супротивника автомобіль, задіяний у забезпеченні укріпрайону?

Після прирізки розколу вдалося витягти весь фрагмент «Опеля» - переднє ліве крило з фарою і масивною підніжкою, а також кілька дрібних деталей ходової частини. Ці знахідки дозволили зробити висновок, що основна частина вантажівки, за яку чіпляє плуг, перебуває десь поруч.

Розпочався дощ і не дав пошуковій групі продовжити роботу.

Їхали з твердим наміром знайти, очевидно, основну масивну частину «Опеля», а також, якщо пощастить, шляхом опитування місцевих жителів уточнити його появу на лінії КиУРу. А чи підтвердиться також, що це легендарний німецький постачальник» гарнізонів ДОТів укріпрайону?

  • Русский
  • Українська
  • English