«Повернувся додому з бойового завдання...»

Через 73 роки останки українського льотчика нарешті знайшли спокій на рідній землі

14 листопада 2016 року, на Запорізькому кладовищі м. Дніпро відбулося прощання та урочисте поховання старшого лейтенанта Тараненка Михайла Івановича.

Нагадаємо, що під час російських пошукових робіт у 2005 році, загоном «Північно-Захід» (м. Санкт-Петербург, РФ) було виявлено уламки літака часів Другої світової, серед яких знайшли останки авіатора. В результаті архівної роботи та досліджень було встановлено, що пілотував винищувачем лейтенант Тараненко Михайло Іванович. Уродженець міста Дніпропетровськ багато років був у списках зниклих безвісти, а тепер на нього чекав довгий шлях повернення додому.

Тільки через багато років вдалося розшукати рідних загиблого, зв'язатися з ними та призначити зустріч. На початку жовтня 2016-го рідні авіатора і представники ВГО «Союз «Народна Пам'ять» зустрічали його останки на київському залізничному вокзалі.

А тепер, у рідному місті, на рідній землі, загиблий нарешті знайшов вічний спокій.

На церемонії поховання були присутні представники загону «Пошук-Дніпро» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять»). Прийшли школярі міських шкіл, а також всі інші жителі міста, кому небайдужа доля льотчика.

Цього дня не могли не прийти рідні – племінниця льотчика і онуки. Вони так довго мріяли довести справу до кінця: знайти, повернути і гідно поховати свого родича, свого героя. І ось цей час настав...

Віддати честь загиблому герою прийшли і курсанти Дніпровського ліцею з посиленою фізичною підготовкою.

Під залпи салюту у виконанні прикордонників ДПСУ в м. Дніпро, льотчика Тараненка М. І. провели в останню путь..

«Небо - ти радість і ти наша біда,

Небо - польоту щастя, але іноді

В небі ламаються крила,

І синів ховає Земля назавжди...»

  • Русский
  • Українська
  • English