Поховання радянських солдатів в Стародубівці

Нещодавно до пошуковців Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») звернувся один з місцевих жителів села Стародубівка (Слов'янський р-н, Донецька обл.), повідомивши, що на його городі знаходиться місце поховання радянських солдатів.

Чоловік копав технічну яму, коли виявив людські останки. Щоправда, спочатку він подумав, що кістки належать корові або коню, і витягнув їх наверх. Тільки потім, коли йому почали траплятися іржаві гільзи і патрони, зрозумів, що «має справу» із загиблими Другої світової війни. Чоловік одразу припинив роботи і повідомив про знахідку.

Прибувши на вказане місце, пошуковці дійсно побачили розкоп, біля якого лежали людські останки, а ще – стріляні гільзи від німецької гвинтівки Маузера, патрони радянської трьохлінійки (гвинтівка Мосіна), деталі радянського протигаза і маслянки, фрагменти амуніції.

Оскільки поховання було виявлено місцевим мешканцем випадково під час сільськогосподарських робіт та порушено їм за незнання – то воно вважається аварійним, і ексгумація повинна проводитися негайно. Повідомивши про знахідку в сільраду Рай-Олександрівки (Слов'янський р-н, Донецька область), «плацдармовці» взялися за роботу. 

В процесі вони діставали з ями все більше і більше останків... Поруч траплялися радянські ґудзики, монети, фрагменти шинелі. Все вказувало на те, що останки дійсно належать солдатам РСЧА.

У підсумку, «Плацдарм» ексгумував шістьох бійців.

Останки загиблих на даний момент знаходяться на депонації (тимчасовому зберіганні), але при першій можливості будуть перепоховані у братській могилі з військовими почестями. 

  • Русский
  • Українська
  • English