"Плацдарм" зберігає пам'ять!

 

4-5 травня 2019 року пошуковці Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм», разом зі своїми вихованцями з бійцівського клубу «Боєць», в рамках Всеукраїнської акції «Збережемо пам'ять!» зайнялися благоустроєм військових меморіалів та пам'ятників Слов'янського району Донецької області.

Щорічно, напередодні свята Дня Перемоги пошуковці впорядковують братську могилу періоду Другої світової в селі Пришиб. На цьому місці, в 2014 році, відбулося перепоховання останків 228-ми радянських солдатів, імена 12-ти з яких вдалося ідентифікувати.

Окрім прибирання території від сміття, цього разу пошуковці висадили біля братської могили 4 дерева японської верби і 6 кущів жасмину.

Також, цього року «Плацдарм» навідався до пам'ятника періоду Другої світової в селі Микільське.

З ініціативи місцевих жителів села та з їх допомогою пошуковці очистили навколо траву від бур'янів, підфарбували іменні плити та пам'ятник невідомим солдатам.

Пошуковці не забули і про війну сьогоднішню - впорядкували пам'ятний знак в селі Карпівка, встановлений на честь загиблих українських військовослужбовців.

Тут в 2014 році розбився вертоліт і забрав життя 3-х воїнів, пошук і ексгумацію тіл яких пізніше проводили пошуковці «Плацдарму» в складі Гуманітарної місії «Чорний Тюльпан».

Група прибрала сміття навколо, вирівняла граблями землю, посадила біля пам'ятного знака насіння квітів.

 

ВГО "Союз "Народна Пам'ять" дякує всім, хто приєднується до Всеукраїнської акції "Збережемо пам'ять!" !

Довідка:

Всеукраїнська акція «Збережемо пам'ять!» з відновлення і догляду за військовими меморіалами і пам'ятниками бере свій початок ще 2013 року і проходить щорічно з квітня по червень. Акція була ініційована Всеукраїнською громадською організацією «Союз «Народна Пам'ять». У ній беруть участь понад 1 тис. волонтерів і пошуковців, а також небайдужа до історії своєї країни молодь.

 

  • Русский
  • Українська
  • English