Під Києвом перепоховали останки 21 солдата

На жаль, особистості захисників Києва встановити не вдалося, проте герої тепер знайшли вічний спокій.

Сьогодні виповнилося 75 років з тих пір, як німецько-фашистський загарбник втрутився на нашу рідну землю, приносячи горе, страждання та смерть. У річницю тих страшних подій вже за традицією в селі Борщів пройшло урочисте поховання бійців, що загинули у далекому 1941-му році, захищаючи столицю України від ворога. Останки 21 героя  було виявлено пошуковцями  ВГО «Союз «Народна Пам'ять», АМПО «Обеліск», ВГО «Закінчимо війну». Сприяння в пошукових роботах надавали і курсанти Академії СБУ.

Незважаючи на аномальну спеку, на захід з'їхалося близько чотирьохсот  осіб: керівництво СБУ, курсанти Академії СБУ, представники Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, ветерани, школярі, представники пошукових організацій, представники місцевої влади, місцеві жителі, журналісти. 

Словом, майданчик перед меморіалом «Баришівський котел», де проходило перепоховання, був заповнений ущерть, а представникам поліції на деякий час навіть довелося перекрити харківську трасу. 

 Після офіційного виступу глави СБУ, чиновників і керівників пошукових організацій почалася панахида за загиблими воїнами, після чого їх останки були передані землі.

 - Сьогодні ми провели в останній шлях бійців, які загинули 75 років потому. Під час пошукових робіт обставини загибелі чотирьох з них нам вдалося встановити. Тоді, в 1941-му році захисники Київщини потрапили в оточення.

 Ворог в прямому сенсі викурював бійців мінометним вогнем з баришівських лісів. Зрозуміло, що в цій бійні вижити вдавалося не багатьом. Хто отримував тяжкі поранення – тих фашисти на добивали на місці. Така доля спіткала і цих чотирьох хлопців: німець добив кожного з них пострілом в голову, після чого їх просто скинули в яму і закопали. Це – черговий факт фашистських злодіянь на нашій землі. Ми не повинні забувати історію тих страшних років, більше того – ми зобов'язані докладати всі зусилля для встановлення обставин загибелі кожного бійця, - заявив голова ВГО «Союз «Народна Пам'ять» Ярослав Жилкін.

 

  • Русский
  • Українська
  • English