Під девізом Маяковського йде підготовка до відкриття Військово-меморіальної експедиції «Барвінківський котел-1942»

Ну ось... Пошуковці ВГО «Союз «Народна Пам'ять» ще не встигли прийти в себе після двох літніх експедицій, як прийшов час готуватися до наступної - під Харковом. Як співається у пісні «Ні хвилини спокою...». Група наших першопрохідців-розвідників, як завжди, вирушила раніше на місце проведення експедиції (село Іванівка, Барвінківський р-н), щоб підготувати табір до приїзду всіх учасників.

«Всю нічь розмальовували стіни… в далекому 1960-у»

Обговорення плану дій з благоустрою табору

«Я чесно намагався! Ніхто не залишиться ображеним?»

«...треба, треба вмиватися вранці і ввечері! А нечистим пошуковцям – ганьба й сором!» Одним словом, побудування польового «Мойдодира».

Хто працює – той їсть!

Хто кіт – той теж їсть!

Перевірка робочих локацій експедиції

Майстерність рук і ніякого шахрайства – буквально за день пошуковці побудували всі «зручності», необхідні для комфортного тимчасового перебування на вахті. Залишилося лише трохи – дочекатися всіх своїх колег і друзів, щоб знову зайнятися улюбленою справою – пошуком!

З 23 по 29 вересня 2017 року в селі Іванівка (Барвінківський район Харківської області) ВГО «Союз «Народна Пам'ять» проведе Всеукраїнську пошукову військово-меморіальну експедицію «Барвінківський котел-1942».

Експедиція присвячена Харківській оборонній операції 1942 року, яка закінчилася оточенням військ РСЧА в Барвінківському районі («Барвінківський котел»). Тоді загинули і потрапили в полон 270 тис. радянських солдатів, багато з яких були українцями. Саме з поразки під Харківом почалося стрімке просування німецьких військ до Волги і Кавказу, що закінчилося Сталінградською битвою.

Заплановані роботи з пошуку невідомих поховань періоду Другої світової війни, дослідження та вивчення виявлених інженерних об'єктів, перепоховання останків загиблих солдатів. Тисячі з них ще чекають, поки за ними прийдуть пошуковці, і перепоховають з відданням військових почестей.

Роботи, як завжди, будуть проводитися з використанням методик археології, криміналістики і геофізики. «Союз «Народна Пам'ять» ставить за мету створення галузі загальної археології з умовною назвою «Археологія воєн».

В експедиції візьмуть участь представники десятків організацій з усієї України, що входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять». Всеукраїнська експедиція «Барвінківський котел-1942» проводиться за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Взяти участь в експедиції запрошуються журналісти українських ЗМІ!

ВГО «Союз «Народна Пам'ять» забезпечить представників ЗМІ харчуванням та проживанням, розглядається питання компенсації проїзду.

За додатковою інформацією звертатися за тел.:

 +380682015506

 

  • Русский
  • Українська
  • English