Перепоховання німецьких солдатів

10 жовтня 2017-го на збірному німецькому кладовищі біля с. Віта-Поштова (Київська область) відбулося символічне перепоховання 5-ти німецьких солдатів, які загинули під час Другої світової війни і були поховані на Аскольдовій Могилі в Києві.

На урочистому перепохованні були присутні представники Народного союзу Німеччини, на чолі з президентом - Вольфгангом Шнайдерханом, посол Німеччини в Україні пан Е. Райхель, керівник Всеукраїнської громадської організації «Союз« Народна Пам'ять »Ярослав Жилкін, перший заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції І. Мальцев, секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної й операції, жертв війни та політичних репресій С. Шеремета, військові аташе різних країн і представники громадськості.

Меморіальний захід знаменував собою завершення спільної роботи української та німецької сторін з підняття солдатів Вермахту на Аскольдовій Могилі, яка почалася ще влітку 2015-го. Всього за два роки було ексгумовано останки 1994 німецьких, 42 угорських та 24 італійських солдатів.

Довідка:

Народний союз Німеччини («Volksbund») - німецька гуманітарна громадська організація, завданням якої є турбота і створення поховань німецьких солдатів за межами Німеччини, а також збір даних про німецькі військові поховання за кордоном.

Народний союз підтримує родичів в питаннях догляду за військовими могилами, консультує громадські організації та окремих осіб, здійснює міжнародне співробітництво в сфері догляду за військовими похованнями і сприяє організації міжнародних молодіжних зустрічей на місцях поховань загиблих і померлих.

Джерело: http://www.volksbund.de/meldungen/meldungen-detail/artikel/mahnung-an-die-lebenden.html

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English