Перепоховання двох невідомих захисників Полтавщини

12 вересня 2017 року в селі Снітин (Лубенського району Полтавської області) відбулося перепоховання останків двох військовослужбовців Червоної Армії, знайдених пошуковцями ГО «Меморіал» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») під час польових виїздів на околицю села.

Представники місцевої влади та громадських організацій, ЗМІ, ветерани, школярі, мешканці Снітина, духовенство - прийшли в цей вересневий теплий день до пам'ятника загиблим воїнам Другої світової, щоб провести в останню путь невідомих солдатів, які колись захищали Полтавщину від фашистських загарбників.      

Після поминальної служби та урочистого перепоховання, пошуковці відвідали місцеву школу, де розповідали дітям про Другу Світову війну, про історію двох знайдених солдатів; про війну сьогоднішню, і роботу Гуманітарної місії «Чорний Тюльпан», яка реалізується ВГО «Союз «Народна Пам'ять»...

І може школярі не до кінця зрозуміли, що саме своїми словами хотіли донести до їх світлих голів пошуковці, але тема Війни однозначно зачіпила їх юні серця і напевно змусила хоч ненадовго замислитися про поняття честі, Батьківщини і подвиги.

Ось так пройшов день перепоховання двох радянських воїнів, які знайшли свій останній притулок в землі Лубенщини. Вічна пам'ять загиблим.

Всеукраїнська громадська організація «Союз «Народна Пам'ять» створена в 2011 році шляхом об'єднання 21 організації пошуковців з 22 областей України, які працюють у правовому полі і займаються питаннями пошуку і перепоховання загиблих воїнів Першої і Другої світових воєн, жертв політичних репресій та громадянських конфліктів, відновленням військово-меморіальних об'єктів і патріотичним вихованням молоді.

За час своєї роботи ВГО «Союз «Народна Пам'ять» провела і взяла участь у 374 пошукових експедиціях, 26 з яких – міжнародні, а 47 - міжрегіональні.

Знайдено і гідно увічнено останки 6136 військовослужбовців, 738 цивільних осіб, 1965 жертв політичних репресій.

Встановлено імена 902 військовослужбовців, розшукано 90 сімей, до яких через 70-100 років прийшла звісточка про долю їхніх родичів.

Завдяки роботі пошуковців, земля України звільнилася від 52 543 вибухонебезпечних предметів, що залишилися з часів тієї війни. Музеям нашої країни передано близько 24 704 експонатів, кілька тисяч унікальних документів нашої історії.

Організована постійна робота гарячої лінії - 0-800-210-135, на яку надходять дзвінки від очевидців та свідків можливих місць поховань, пов'язаних з трагічними подіями на нашій багатостраждальній землі.

З 2014 року ВГО «Союз «Народна Пам'ять» розпочала реалізацію Гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» - пошук і ексгумація тіл українських військовослужбовців, які загинули в зоні АТО. На сьогоднішній день «Чорний Тюльпан» пропрацював близько 100 населених пунктів та географічних точок в зоні АТО, виявив і передав компетентним органам тіла 828 жертв конфлікту. Проект реалізовується за підтримки Посольства Швейцарії в Україні та Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

«Війна не закінчена, поки не похований останній солдат».

Гаряча лінія - 0-800-210-135

  • Русский
  • Українська
  • English