Останні дні експедиції під Харковом. Підсумки

 

Ранок останніх, найвідповідальніших днів експедиції під Харковом починалися раніше звичайного. Адже на те, щоб гідно і результативно завершити розпочату роботу - потрібно більше часу.

Одягнувшись, вмившись, поснідавши і склавши всі необхідні для роботи прилади, пошуковці вирушили в дорогу.

У шостий і сьомий день експедиції перед учасниками стояло важливе завдання - закінчити дослідження решти території поля і провести ексгумацію виявлених за попередні дні останків військовослужбовців. Було дуже важливо «викладатися» на максимум, адже експедиція підходила до кінця. Всі групи працювали разом, допомагаючи один одному з рештою поховань. Більшість з них виявилося масовими - разом могло лежати від 4-х до 20-ти воїнів. Серед них - як офіцери, так і сержанти, на що вказували знайдені при останках супутні предмети.

Всього, за сім днів експедиції, пошуковцями було знайдено останки 142-х загиблих воїнів. Рота загиблих солдатів залишила поле назавжди ...

Найважливішими знахідками стали 32 особистих розпізнавальних знаки (ОРЗ), завдяки яким є можливість повернути солдатам імена і, якщо пощастить, знайти їх родичів.

Також було виявлено 102 вибухонебезпечних предмета періоду Другої світової, які пошуковці передали на знищення представникам місцевої ДСНС.

Минулу експедицію неодмінно можна назвати найрезультативнішою з усіх трьох, проведених на землях Харківщини. І точно, не останньою. Адже вона дала зрозуміти пошуковцям, що роботи на цих полях ще вистачить... І пошуковці неодмінно повернуться сюди, щоб знайти всіх, хто досі чекає.

Довідка:

З 8 по 14 вересня 2019 року в селі Іванівка-2 (Барвінківський район Харківської області) ВГО «Союз «Народна Пам'ять» провела Всеукраїнську пошукову військово-історичну експедицію «Барвінківський котел-1942».

Експедиція була присвячена Харківської оборонної операції 1942 року, яка закінчилася оточенням військ РККА в Барвінківському районі ( «Барвінківський котел»). Тоді загинули і потрапили в полон 270 тис. Радянських солдатів, багато з яких були українцями. Саме з поразки під Харковом почалося стрімке просування німецьких військ до Волги і Кавказу, що закінчилося Сталінградської битвою.

Роботи з пошуку невідомих поховань періоду Другої світової війни проводилися з використанням методик археології, криміналістики і геофізики.

В експедиції взяли участь представники десятків організацій зі всієї України, які входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

  • Русский
  • Українська
  • English