Останки трьох солдатів періоду Другої світової знайдені біля села Пришиб

 

Днями неподалік села Пришиб (Слов'янського району Донецької області) Асоціація дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» (ВГО "Союз "Народна Пам'ять") виявила невідомі поховання періоду Другої світової війни. У них виявилися останки 2-х військовослужбовців РСЧА і 1-го солдата Вермахту.

При радянських солдатах було виявлено: гребінець, ремінь, 4 гранати, саперна лопата, ЗІП до кулемета. На жаль, ні особистих розпізнавальних знаків, ні будь-яких документів при загиблих знайдено не було. Можливо, причиною тому є  втручання чорних копачів, про що свідчили відсутність деяких кісткових останків і хаотичне розташування тих, що залишилися.

Імовірно загибель солдатів настала влітку 1943-го під час штурму траншеї противника, яка перебувала в 120 м від місця, де загинули воїни.

Останки німецького солдата група виявила за 500 метрів від першої локації. При ньому знаходилися: каска, бачок для протигаза, фрагменти амуніції, а також частина проводу, за допомогою якого, ймовірно, місцеві жителі стягували колись тіло в яму. Загиблий мав осколкові поранення голови, каска теж була пробита в 4 місцях.

Останки радянських солдатів будуть перебувати на тимчасовому зберіганні до найближчого перепоховання на місцевій братській могилі або меморіалі.

Солдат Вермахту буде переданий колегам для перепоховання на німецькому кладовищі.

Всі виявлені вибухонебезпечні предмети пошуковці передадуть представникам ГСЧС Слов'янського району для знищення.

 

  • Русский
  • Українська
  • English