Останки 41-го солдата знайшли спокій у селі Мохнач

Нещодавно, на меморіалі села Мохнач (Зміївський район, Харківська область) відбулося перепоховання 41-го радянського солдата.

Їх останки були знайдені пошуковцями СПП «Військові меморіали» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») під час розвідок у лісовому масиві, що знаходиться недалеко від села. У часи Другої світової там знаходилася німецька лінія оборони, яку радянські війська в серпні 43-го брали штурмом.

За словами пошуковців, велика частина знайдених поховань «постраждала» раніше від рук мародерів: останки загиблих солдатів знаходилися хаотично і були фрагментовані; особисті і супутні речі практично були відсутні. Тільки завдяки знайденим ґудзикам з зірочками від шинелі, залишкам чобіт, гільзам від гвинтівки системи Мосіна і різних частин обмундирування та амуніції, харківські пошуковці змогли встановити приналежність загиблих до РСЧА. 

Лише одного солдата вдалося ідентифікувати. Біля його останків пошуковці виявили кишеньковий ніж. На його рукоятці чітко проглядалися ім'я і прізвище – Геєць Борис. 

Згідно з військовим архівом, Геєць Борис народився в м. Харкові в 1909 році. Родичів не має. Гвардії капітан, офіцер зв'язку, 30-а танкова бригада, 3-я Гвардійська Армія. В серпні 1943-го був нагороджений медаллю «За бойові заслуги» та Орденом Червоної Зірки. Зник безвісти в серпні 1943 року на території Харківської області.  

І ось його, нарешті, знайшли. Разом з іншими воїнами, в холодний осінній день, він знайшов вічний спокій на меморіалі села Мохнач. На урочистому перепохованні були присутні пошуковці, місцеві жителі, представники духовенства, адміністрація села.  

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English