Нагороду солдата повернули в сім'ю

 

 

У сім'ю військовослужбовця Другої світової війни Миколи Івановича Кожевникова повернулася медаль «За Відвагу».

Старший лейтенант Кожевніков був помічником начальника штабу з розвідки. Медаль була вручена йому наказом від 5 квітня 1942 за «Вміле керівництво розвідвзводу, який стрімкою атакою вибив з радгоспу «Ударник» переважаючі сили противника і не дозволив оточити радянські підрозділи».
Микола Кожевніков помер від ран в січні 1944 року в медико-санітарному батальйоні і був похований у братській могилі в Житомирській області.

Сьогодні, завдяки архівним матеріалам стало відомо, що за тиждень до загибелі 22-річного бійця був підписаний указ про нагородження його орденом «Червоної Зірки», який так і залишився неврученим ...
Медаль була знайдена пошуковцями ВГО "Союз "Народна Пам'ять" восени 2018 року в ході Всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції "Барвінківський котел-1942", яка щорічно проходить у Харківській області. Українські пошуковці передали безцінну знахідку російським колегам - раднику з міжнародного співробітництва ЗГР «Пошуковий рух Росії» Антону Торгашову, який організував пошук родичів у РФ і передачу медалі в сім'ю.
Зусиллями пошуковців двох народів було встановлено ім'я нагородженого, знайдено його рідних.
20 грудня 2018 року медаль була відвезена ​​до Пермі і урочисто вручена племінниці героя - Наталії Горбунової.
«Найбільша нагорода для нас, пошуковців - повернення героїв. Це збереження пам'яті і про подвиг народу в цілому, і про кожного бійця, що віддав своє життя за наші життя», - відповів Антон Торгашов на подяку родичів за повернення реліквії в сім'ю.

  • Русский
  • Українська
  • English