На Полтавщині відбулося перепоховання радянських солдатів

 

 

 

У жорстоких боях за Полтавщину, під час оборони і форсування Дніпра у вересні 1941 року і у вересні-листопаді 1943 року, пішли в безсмертя тисячі воїнів. Вже давно заросли окопи минулої війни, але відгомони тих страшних подій доносяться й досі...

7 травня 2019 року, напередодні Дня пам'яті і примирення, в селі Лебедине (Кобеляцький р-н Полтавської області) відбулося перепоховання воїнів періоду Другої світової війни. Останки п'ятьох солдатів були виявлені пошуковцями ГО «Вічно живим» (ВГО "Союз "Народна Пам'ять").

Пошуковці вже не перший рік проводять розкопки в місцях, де під час Другої світової війни точилися запеклі бої. За їх допомоги багато хто в Україні та інших державах дізналися, де саме загинули їхні рідні. Тільки на території Полтавської області їм вдалося відшукати останки понад 100 військових.

Як розповів керівник "Вічно живим" Віталій Іванюк, на цей раз криміналістам вдалося ідентифікувати останки одного з п'яти знайдених солдатів. Це стало можливим завдяки уцілілому партійному квитку, в якому значилося, що загиблий - уродженець міста Астрахань - Гладков В'ячеслав Юхимович, 1902 року народження, червоноармієць.

Зараз тривають пошуки його рідних.

Решта чотирьох безіменних військовослужбовців вирушили в останню путь...

 

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, голова районної ради Володимир Кишинський, сільський голова Сергій Пилипенко, військовослужбовці, жителі села Лебедине, а також пошуковці.

Присутні вшанували пам'ять бійців, які захищали рідну землю хвилиною мовчання і схилили голову перед пам'яттю мільйонів безневинних жертв...

Поминальну панахиду за загиблими відслужив настоятель отець Михайло Куцик.

Останки загиблих солдат поховали, до підніжжя пам'ятника біля братської могили поклали квіти.

По матеріалам Кобеляцької районної госадміністрації.

  • Русский
  • Українська
  • English