«Минуло п'ять років, як лікуємо рани, жорстокою нанесені війною...» Фото

1-2 грудня 2016 року ВГО «Союз «Народна Пам'ять» відзначила п'ятиріччя своєї діяльності

Перший день святкової зустрічі пройшов на славу. Пошуковці, не бачившись з останньої річної експедиції, нарешті зібралися разом у великому старовинному залі музею «Косий капонір». Бачити їх «у цивільному» було навіть якось незвично – робочі камуфляжі змінив повсякденний та святковий одяг. В каміні палали дрова, що надавало зустрічі відчуття домашньої обстановки та затишку, а посмішки від радості зустрічі освітлювали зал музею ще більше. Стіни були прикрашені фотографіями. Всі найсвітліші моменти, всі історії, що найбільш запам'ятовуються – все тут, на картинках.

Розмови через деякий час стихли і всі зайняли місця в залі – настав час урочистості. Офіційна частина розпочалася Засіданням вищого органу правління «Народна Пам'ять». У ньому взяли участь понад 50 осіб: крім пошуковців, що входять до складу Організації та Гуманітарної Місії «Чорний Тюльпан», були присутні меценати, партнери та ЗМІ.

Перш за все, були підведені підсумки діяльності пошукового руху за п'ять років та намічені плани на наступний 2017 рік.

З вступним словом виступив голова ВГО «Союз «Народна Пам'ять» Ярослав Жилкін

«...Розвивається міжнародне співробітництво між нашою організацією і пошуковими організаціями в інших країнах. Кількість міжнародних експедицій зростає, зростають і результати. Це дозволяє нам ділитися своїм досвідом і переймати успішні напрацювання закордонних колег – повідомляє Ярослав Олександрович – організована постійна робота каналу гарячого зв'язку, на який надходять дзвінки від очевидців та свідків можливих місць поховань, пов'язаних з трагічними подіями на нашій багатостраждальній землі. Інформація оперативно відпрацьовується нашими партнерами на місцях. Це вселяє впевненість, що всі ті імена, які вдалося відвоювати у забуття, будуть збережені для нашої історії і пам'яті наших нащадків».

«Ми одна з професійно функціонуючих пошукових структур в Україні» – підкреслив Ярослав Жилкін.

Володимир Володимирович Дорофєєв, перший заступник голови правління ВГО «Союз «Народна Пам'ять», окреслив два основних завдання на 2017 рік: стратегічне – підвищення професіоналізму та залучення молоді до пошукової справі і тактичну – проведення двох основних експедицій – на горі Кукул (Карпати), а також у полях Криворізького р-ну Дніпропетровської області.

Володимир Володимирович також оголосив конкурс премій від організації на 2017 рік. Пошуковцям були представлені різні номінації, переможці яких у майбутньому будуть винагороджені. Серед номінацій – і «найцікавіша знахідка», і «найпрофесійніше проведення пошукових робіт», «залучення молоді до пошукової справі», а також багато інших. У будь-якому випадку, наступний пошуковий рік обіцяє бути цікавим.

З презентацією про досягнення організації за п'ять минулих років виступав Сергій Білоконь, відповідальний за сектор аналітики та методики планування у ВГО «Союз «Народна Пам'ять»

«За підрахунками, за п'ять років діяльності, організації вдалося організувати та провести 24 міжнародних і 48 міжрегіональних пошукових Вахт Пам'яті; знайти і перепоховати 5187 радянських воїнів; встановити більш 904 імен військовослужбовців; знайти 98 родичів загиблих...» – повідомив Сергій.

Заступник керівника Голови Департаменту з захисту населення та з питань пошуку зниклих безвісти МКЧХ, Фаб'єн Бурдє

Начальник відділу меморіальної роботи та міжнародних питань ГСУ у справах ветеранів війни та учасників АТО, Володимир Миколайович Мороз

Далі відбувся один з найважливіших моментів – нагородження. Ювілейною медаллю «5 років ВГО «Союз «Народна Пам'ять» нагороджували всіх тих, хто стояв біля витоків розвитку діяльності організації, тих, хто був її засновниками і надійною опорою з самого початку.

Вечір закінчився під пісні одного з пошуковців-старожилів Юрія Коваленка. Різні були пісні – сумні і веселі, – але кожна з них відгукувалася в серцях присутніх, викликаючи бажання то плакати, то сміятися від душі.

Довгі дружні розмови – чи то початок зими не дуже холодний, чи то пануюча в музеї тепла атмосфера зігрівала наші душі....

Одним словом, не хотілося, щоб вечір закінчувався. Але час наближався до ночі, і всім треба було набиратися сил для другого «святкового» дня.

Спільне фото на пам'ять

Другий день заходу продовжився відвідуванням Національного музею-заповідника «Битва за Київ 1943 року». Організація давно співпрацює з музеєм, передаючи в його стіни знахідки, виявлені під час експедицій по Першій та Другій світовій. Нещодавно музей поповнився знахідками пошуковців з літньої експедиції в Карпатах. А у 2015-му році в музеї відкрилася виставка, присвячена АТО. Вона головним чином складається з експонатів, привезених Гуманітарною Місією «Чорний Тюльпан» із зони бойових дій. Виставка потроху розширюється. Цього разу, Ярослав Жилкін знову передав цінні експонати директору музею Івану Петровичу Віковану.

Після екскурсії по музею, відбувся мітинг-реквієм біля пам'ятника Невідомому солдату на братській могилі 26-ти невідомих воїнів.

Представниками ВГО «Союз «Народна Пам'ять» і директором музею на могилу були покладені вінок та квіти... Хвилиною мовчання пошуковці вшанували пам'ять про загиблих героїв

Так непомітно пролетіли два дні. І за цей короткий час ми змогли згадати всі роки існування ВГО «Союз «Народна пам'ять». Безліч експедицій ніби злилися в одну, довжиною в п'ять років. А ніби ще вчора все починалося... Так непомітно пролетіли ці роки, і в той же час скільки помітного було зроблено. Організація і надалі буде продовжувати свою місію – адже так було задумано ще п'ять років тому, адже так заплановано на майбутнє. Можна з упевненістю сказати, що пошукова діяльність ще багато років буде в надійних руках!

  • Русский
  • Українська
  • English