Маяцьке лісництво - знайдені останки 6-і солдатів Червоної Армії

Нещодавно в Плацдарм від фахівців, які займаються пошуком монет, надійшла важлива інформація, що неподалік від Маяцького лісництва Слов'янського району ними були виявлені останки 2-х радянських воїнів, які були розриті невідомими особами найімовірніше у минулому році.

Було прийнято рішення вирушити на цю локацію для перевірки інформації та проведення при необхідності додаткових пошукових робіт.

Відомості виявилися більш ніж достовірні. Буквально в 100 -150 метрів від будинків нами були виявлені людські кістки частково лежать на поверхні і в землі. Зверху вони були присипані минулорічним листям без наявності слідів рослинності, що вказувало на осінь, як час мародерства загиблих солдатів. Перший огляд місця показав, що останки належать бійцям Червоної Армії (РСЧА). Такий висновок допомогли зробити знайдені на місці предмети. У бійця під номером 2 були знайдені алюмінієва ложка з підписом. Прочитати її точно не вдалося поки, але імовірно напис з одного боку така Бритденко або Брит?ненко, а з іншого Шура або Шурик. З правил упізнання та досвіду роботи написи на особистих речах не є доказом належності їх до людини, оскільки під час війни ці предмети часто переходили від одного воїна до іншого. Пам'ятайте слова пісні - Махнемо не дивлячись, як на фронті говорять. 

Всього нашим пошуковцям у цей день вдалося знайти 6 воїнів. Період їх смерті - зима 1942 року. Такий висновок дозволили зробити знайдені на місці загибелі червоноармійців патрони та набої до гвинтівки Мосіна з латунними гільзами та мельхіоровими кулями залишки шинелі і амуніції серед якої роздрукований радянський медичний пакет саморобний олівець з пір'яний ручки пряжки з брючних ременів. Був знайдений магазин до пістолета ТТ і детонатори до радянської гранати РГД 33.  

Виявлені також і мінометні міни німецького зразка калібром 50 і 81 мм, а також фрагменти підсумка карабіна Манліхера. Всі поховання були розграбовані "чорними археологами" та відповідно воїни будуть не упізнані та поховані під ім'ям - Невідомий солдат. З напису на ложці вже ведеться робота, але поки конкретних результатів немає.

Зачистка робилася при складних погодних умовах, при граді, але була зроблена на відмінно. 

 Варто додати, що на цьому місці ще були знайдені стріляні гільзи від кулемета армії вермахту МГ - 13 на донній частини яких видно насічки, властиві даному зразку озброєння. Все це говорить про те, що на цьому місці був сильний стрілецький бій, який забрав з собою багато людських життів, а сучасні грабіжники трупів можливо забрали і можливо продали ПАМ'ЯТЬ про цих героїв.

  • Русский
  • Українська
  • English