Льотчиків проведуть в останню дорогу! Анонс!

 

20 листопада 2018 року в селі Привітів (Любарський р-н, Житомирська область) відбудеться урочисте перепоховання останків екіпажу літака СБ-2, збитого в період Другої світової війни.

Також, в рамках даного заходу, фрагменти СБ-2 будуть передані до Державного музею авіації України (м. Київ).

Залишки бомбардувальника разом з його екіпажом були знайдені учасниками Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна Пам'ять» в червні 2017 року під час проведення пошукових робіт на території села Привітів. На підняття розбитого СБ-2 з місцевого болота пішло майже 10 днів. Пошуковці діставали бойову машину по частинам – то великі фрагменти, то невеликі деталі. Серед них і виявили людські останки.

Варто зазначити, що всі знайдені фрагменти літака були сильно розбиті, погнуті. Це свідчить про те, що зіткнення із землею було дуже жорстким. Є припущення, що після падіння бомбардувальник ще і вибухнув, так як деякі його фрагменти пошуковці знаходили в радіусі 50-ти метрів від нього.

Все знайдене 40-го року випуску. За аналізом бойових дій авіації на даній місцевості (Любарський р-н Житомирської області) передбачається, що катастрофа сталася влітку 1941-го. Встановлення імен членів екіпажу СБ-2 ще триває…

 

На заході будуть присутні: голова ВГО «Союз «Народна Пам'ять» – Ярослав Жилкін – разом з пошуковцями організації, представники місцевого самоврядування та  районної держадміністрації, військовослужбовці ЗСУ, духовенство, жителі села, представники ЗМІ.

Захід розпочнеться о 12 годині на Меморіальному комплексі загиблим в часи Другої світової війни (с. Привітів).

 

За додатковою інформацією звертатися за телефоном:

068 -201-55-06 (Дарина, журналіст), або

068-114-14-03 (Куковеров Євген, директор з польового та архівного пошуку ВГО СНП)

  • Русский
  • Українська
  • English