Кулемет Дегтярьова ДП 27 в похованні радянських солдатів

Проводячи польові розвідки на території полів села Богородичне (Слов'янський р-н, Донецька область) пошуковці А.Д.В.І.С. «Плацдарм» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») знайшли останки двох радянських солдатів.

Розкоп в глибину показав наявність кісткових останків, які лежать в правильному положенні. Останки ноги одного з загиблих були знайдені окремо від інших частин тіла. Напевно, відірвало під час останнього бою ...

Була точно визначена і приналежність загиблих до Радянської армії. Про це «говорили» знайдені разом з останками предмети: солдатська каска, саперна лопата, диски до автомата ППШ і фрагменти амуніції. Також біля останків лежали ящики для боєприпасів.

Великою несподіванкою стала знахідка ручного кулемета Дегтярьова ДП 27 з диском і зігнутим під прямим кутом стволом, як у сучасної зброї, призначеного для стрільби з-за укриття. Огляд показав, що він був деформований випадково, можливо при наїзді бронетехніки. 

Роботи по зачистці останків знайдених червоноармійців тривали практично весь день, а паралельно, тривав пошук. Було знайдено близько 40 одиниць вибухонебезпечних предметів (ВНП), кілька радянських касок і каска солдата Вермахту. 

З особистих речей у загиблих героїв Другої світової практично нічого не було, за винятком іржавих ручних гранат і патронів до гвинтівки Мосіна.

Ще у одного солдата в нагрудній кишені лежали італійські монети 1941 року і, як здалося спочатку, іграшковий німецький солдатик у формі піхотинця з лижами. Пізніше з'ясувалося, що це спеціальний значок, яким нагороджували тоді в Німеччині добровільних помічників армії, по-сучасному, волонтерів.

 На жаль, пізнати солдат не було ніякої можливості, так як особистих розпізнавальних знаків (ОРЗ) і фрагментів будь-яких документів при них виявлено не було. Останки знайдених героїв будуть зберігатися на місці тимчасового зберігання до урочистого перепоховання. 

  • Русский
  • Українська
  • English