Кольорові фотографії реалій Першої світової війни

Події тих давніх років ми бачили, як правило, тільки на чорно-білих знімках. Співробітник банку на ім'я Фредерік Дюр'є, застосувавши метод колоризації, подарував стародавнім військовим фотографіям друге життя. Колір додав реалістичності цим документальним кадрам.

Художник визнає, що пофарбовані фото, ніби машина часу, переносять нас в той час, дозволяючи яскравіше відчути дух війни. «Чорно-біла фотографія не особливо привертає увагу молоді, а якщо ж кольорові знімки молоді люди вже з цікавістю розглядають деталі, - продовжує Дюр'є. - Фото в кольорі повніше передають страждання і тяготи життя солдатів».

Факти: у Першій світовій змагалося більше восьми мільйонів французів, з них загинуло 1,3 мільйона.

Знімок зроблений 20 квітня 1917 року, в Савіньї-сюр-Ардре. Солдати розмовляють з чоловіком, який сидить за кермом вантажного автомобіля на розбитій дорозі.

Поранених евакуюють на саморобних ношах, посеред сирості і бруду, жовтень 1917 року. В ході війни Франції знадобилося закликати 8 317 000 осіб, у тому числі 475 000 - з колоніальних володінь.

1916 рік. Французькі солдати в своїй блакитній формі переправляються через річку верхи на конях. Такий колір мундирів був введений двома роками раніше. За задумом, цей відтінок не повинен був виділятися на фоні неба, але він виявився помилковим - французькі втрати в Прикордонній битві пізніше будуть частково пояснюватися саме кольором форми.

Липень 1917 року. Два солдати сплять в Ла-Аразе, на півночі країни, недалеко від французького кордону з Люксембургом.

На фронтах Першої світової війни билося понад 800 000 солдатів з французьких колоній, в тому числі жителі Алжиру, Тунісу і Марокко. На фото зображені солдати 2-го полку спаги - роду легкої кавалерії, комплектування якої відбувалося в основному з місцевого населення вказаних країн.

Фотограф відобразив рідкісне явище - солдатські посмішки. Окопи Суена, січень 1916 року. Пізніше тут відбудеться безліч кривавих боїв з німецькою армією, в яких загинуть тисячі бійців.

Серпень 1915 року. Солдат приймає душ в декількох ярдах від місця, де його соратники будують дерев'яні хатини.

Ці захоплюючі фото передають всі тяготи військових буднів солдатів. Травень 1915 року.

Канадські і французькі офіцери ховаються за німецьким візком для патронів під час Битви при Ам'єні. Тоді, у серпні 1918 року, як раз починався стоденний наступ, який призвів до поразки німецьких військ.

На одному з колоризованих фото зображені групи французьких солдатів за обідом на Ейфелевій вежі в червні 1915 року. У роки Першої світової мобілізація охопила французів до 45-річного віку, тому як армія несла важкі втрати.

Німецькі військовополонені прибувають з Тийолуа після звільнення в серпні 1918 року. Франція входила до складу військово-політичного блоку «Антанта», учасники якого воювали проти військово-політичного блоку Німеччини, Австро-Угорщини, Туреччини і Болгарії.

Військова техніка відіграла колосальну роль в ході боїв. Спочатку Франція покладала надії на піхотні війська, однак ближче до кінця війни стали активно використовуватися "гармати-автомобілі", такі, як на фото.

  • Русский
  • Українська
  • English