"Гродек-2019" - міжнародна експедиція в Польщі

 

15 травня 2019 року неподалік міста Білосток (Польща) стартувала Міжнародна пошукова експедиція «Гродек-2019».

Пошуковці з різних країн об'єднали свої зусилля, щоб відшукати загиблих та зниклих безвісти солдатів, загиблих на початку Другої світової війни.

Від України взяти участь в експедиції вирушила група з 4 осіб - пошуковці Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна Пам'ять».

Вони не вперше працюють пліч-о-пліч з польськими колегами. У минулому році українські пошуковці були в Польщі в рамках Міжнародної експедиції «Нарев-2018». Тоді за 12 днів учасникам експедиції вдалося знайти останки 50-ти солдатів РСЧА.

Цього року, за два дні експедиції «Гродек-2019», її учасниками виявлено останки 25-ти військовослужбовців РСЧА. Біля п'ятьох загиблих пощастило виявити особисті розпізнавальні знаки (ОРЗ) - бакелітові капсули з інформацією про солдатів. Чи вдасться повернути імена всім п'ятьом - невідомо. Але два ОРЗ виявилися принадними для прочитання, і пошуковці вже знають імена солдатів.

Але про них трохи пізніше...

16 травня відбулося урочисте перепоховання воїнів, знайдених під час нинішньої експедиції.

На військовому цвинтарі міста Білосток в останню дорогу провели 25 військовослужбовців РСЧА. На урочистій церемонії перепоховання були присутні всі учасники експедиції, а також представники польської влади, посольств Республіки Білорусь та Росії.

Сьогодні, 17 травня, наша група пошуковців взяла участь в урочистому перепохованні воїнів періоду Першої світової, яких колеги з Польщі знайшли раніше під час своїх експедицій. Захід пройшов в місті Ломжа.

Попереду – закриття експедиції «Гродек-2019» та нагородження учасників тогорічної Міжнародної еспедиції «Нарев-2018». Про це, а також про долю ідентифікованих воїнів  – читайте в наступних публікаціях.

  • Русский
  • Українська
  • English