Дорогі друзі!

Сьогодні ми відзначаємо 73-ю річницю визволення Києва від нацистських загарбників. 6 листопада 1943 року зі столиці нашої Батьківщини були вигнані окупанти. Визволення Києва коштувало понад 30 тис. життів солдатів і офіцерів.

Насамперед, від щирого серця ми висловлюємо величезну подяку тим людям, які пройшли всі кола тієї затяжної, жахливої, пекельної війни. Тим, хто зумів повернутися додому живим і тим, хто приніс своє життя заради Перемоги над злом. Окрема подяка нашим літнім героям, які сьогодні так потребують нашої підтримки та піклування. Низький уклін та вічна пам'ять ветеранам, які не дожили до цього пам'ятного дня!

Буде несправедливо, якщо в цей день я не згадаю також і своїх друзів, колег, однодумців, з якими ось уже більше п'яти років ми ведемо активну пошукову роботу щодо подій Першої і Другої світових, Великої Вітчизняної воєн. У позаминулому році нас згуртувала чергова, не менш важлива місія – пошук і евакуація загиблих і зниклих безвісти в зоні АТО. Багато пройшли, багато чого пережили. Такі випробування і перевірки долею не забуваються.

Скажу відверто: побувавши там, на полях бою нинішньої війни, мимоволі переносишся в події минулих років. Знаєте, після побаченого на сході нашої країни, чорно-білі фотографії минулих воєн як би оцифровуються, стають кольоровими. Ніби переміщаєшся туди, в ті часи. Від цього тебе ще більше переповнює усвідомлення того, що ти просто зобов'язаний зробити так, щоб кожен загиблий був увічнений в нашій пам'яті, в нашій історії.

Від усієї душі хочу побажати нам усім чистого і мирного неба над головою, спокою і мудрості. Нам належить ще багато роботи. На жаль, ще не всі солдати повернулися додому – сотні тисяч їх ще лежать невідомими в українській землі. Неважливо, загинули під час Першої світової війни, Великої Вітчизняної або в ході подій на Донбасі.

Вічна пам'ять всім тим, кого немає зараз з нами!

Зі святом, дорогі українці!

Ярослав Жилкін,

Голова ВГО «Союз «Народна Пам'ять»

 

  • Русский
  • Українська
  • English