74-я річниця визволення м. Києва в Нових Петрівцях

6 листопада 2017-го, в День визволення Києва, пошуковці ВГО «Союз «Народна Пам'ять» відвідали Національний музей-заповідник «Битва за Київ 1943 року» (с. Нові Петрівці, Київська обл.) 

Біля пам'ятника Невідомому солдату на братській могилі 26-ти невідомих воїнів, розташованого на території музею, відбувся невеличкий мітинг-реквієм. Серед присутніх, окрім пошуковців, були представники місцевої влади, ветерани, працівники музею, школярі. На могилу було покладено квіти. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих героїв. 

До річниці свята в музеї була відкрита нова виставка, присвячена визволенню Києва. Основу виставки складають речі радянських і німецьких солдатів, які були знайдені пошуковцями ВГО "Союз "Народна Пам'ять" на місцях героїчних боїв Лютізького плацдарму. Також в експозиції представлені документально-хронікальні фотографії боїв листопада 1943 року, ювілейні нагрудні значки, присвячені роковинам визволення Києва з фондів музею. 

В цей же день в рамках музейного проекту «Твої сини, Україно» відбувся показ фільму «93: бій за Україну» режисера Лідії Гужви і автора ідеї та оператора Вадима Уейд. Після перегляду, пошуковці "Союзу" подякували режисера за картину, а також трохи розповіли школярам про діяльність Гуманітарної місії "Чорний Тюльпан". 

Разом з працівниками музею, пошуковці також пройшлися й іншими виставковими залами. Звичайно ж, вони бували там не раз, але час від часу поповнюються новими експонатами виставки, тому з кожним відвідуванням – стає все цікавіше і цікавіше.

 

ВГО «Союз «Народна Пам'ять» давно співпрацює з музеєм-заповідником «Битва за Київ 1943 року», передаючи в його стіни знахідки, зібрані в період проведення експедицій по місцях боїв Першої та Другої світової, а також експонати, привезені Гуманітарною місією «Чорний Тюльпан» із зони бойових дій.

Відкриття вчорашньої експозиції – ще один доказ тісної взаємодії пошукових організацій з музеями України, яке в подальшому буде тільки зміцнюватися!

Довідка:

За п'ять років своєї діяльності ВГО «Союз «Народна Пам'ять» змогла налагодити повноцінну співпрацю з музеями України. За цей період організацією передано понад 25 тис. експонатів періоду Першої і Другої світової світових воєн в десятки музеїв, що знаходяться в різних областях країни.

Організація готова передати музейним фондам знайдені артефакти на тимчасове або постійне зберігання для експонування у виставкових залах.

Тел гарячої лінії:  0-800-210-135

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English