73-ю річницю визволення Києва Національний військово-історичний музей України відзначає відкриттям виставки

Є дати, які не можна не знати і не пам'ятати. 6-го листопада столиця України відзначатиме 73-ю річницю визволення від фашистських загарбників. Ще в листопаді далекого 1943 року, героїчно полягли сотні тисяч воїнів, яким доводилося форсувати Дніпро без особливих військових знань і досвіду. Втрати були великі, але перемога залишилася за нами. Кожен рік кияни відзначають цей великий день, віддаючи шану усім загиблим визволителям і прославляючи тих героїв, що вижили.

Напередодні дня визволення Києва, а саме, 4 листопада 2016 року, в Національному військово-історичному музеї України відбулося відкриття виставки під назвою «Заповіт безсмертя». На ній були представлені військова форма і амуніція солдатів Червоної Армії і Вермахту, зразки зброї, фотографії, архівні документи.

Виставку відвідали всі бажаючі. Були запрошені ветерани, серед яких порадував своєю присутністю Гомон Андрій Васильович, учасник оборони Києва 41-го і звільнення партизанів Другої світової війни 43-го. Через три місяці йому виповниться 92 роки, а він досі в деталях пам'ятає, як будучи молодим і відважним, збирав партизанський загін.... Все як наче вчора.

Також відкриття виставки відвідали представники державних і громадських організацій

Сергієнко Олексій Олександрович, представник Департаменту соціальної та гуманітарної політики МО України

Ноздрачов Олексій Олексійович, начальник Управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ

На захід приїхали бійці, які воювали в зоні АТО. Вони передали музею дуже цікавий експонат. Ним виявилася книга Т. Г. Шевченка – «Кобзар»1939 року видавництва. Книгу знайшли випадково. Вона була підписана невідомим Петром ще в 1941 році. Відправляючись на фронт, солдат вирішив залишити на книзі свій підпис і невелику інформацію.

Знахідку хотіли передати в музей, але не виходило. Відправившись в зону бойових дій, взяли її з собою, як талісман. Там і вирішили продовжити традицію, започатковану солдатом Другої світової – всі, кого зустрічала книга на шляху війни розписувалися на її сторінках.

Багато з тих хлопців, що воювали загинули, але пам'ять про них назавжди залишиться на сторінках «Кобзаря»

Не могли пропустити цей захід і представники ВГО «Союз «Народна Пам'ять», яка багато років співпрацює з військово-історичним музеєм. Щорічно організація передає музею артефакти, знайдені під час пошукових експедицій. Можна сказати, що присутність в цей день на відкритті виставки для Союзу стала черговим дружнім візитом.

Слово взяв голова «Союз «Народна Пам'ять» Ярослав Жилкін. Він висловив величезну подяку ветеранам за їх неоціненний внесок у Перемогу, а також колективу Національного військово-історичного музею – за збереження пам'яті тих часів. «Ви завжди можете на нас розраховувати!» - сказав Жилкін.

Завершальним було слово директора Національного військово-історичного музею В'ячеслава Володимировича Таранця. Він побажав усім мирного неба і щастя, швидкого закінчення сьогоднішньої війни, а ще «трохи менше сумних експонатів» у стінах музеїв.

Захід закінчився під виконання пісень воєнних років. Атмосфера виставки буквально наповнилася духом війни…

  • Русский
  • Українська
  • English