63 солдата знайшли спокій на Харківщині

31 жовтня 2017-го, на пам'ятному меморіалі села Кам'янка (Ізюмського р-ну, Харківської області) відбулося урочисте перепоховання 63-х солдатів.

Вже багато років поспіль, дослідники СПП «Військові меморіали «Схід» (входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять») проводять роботи з пошуку загиблих у часи Другої світової в районі Кам'янки.

За 2017 рік, на території села пошуковці «Сходу», спільно з приватним підприємством «Спеціалізована дослідно-наукова фірма «Патріот», знайшли останки 63 радянських солдатів. На жаль, крім фрагментів амуніції і спорядження, особистих речей і розпізнавальних знаків не було виявлено.

Тільки у одного із загиблих на складаній трофейній ложці-вилці були нацарапані дані – «Опарин Василий Федорович, 1923 р., село Котельница, Ярославской області, Россия».

Ідентифікувати військовослужбовця було не важко, і пошуковцям навіть вдалося знайти його рідних. Ложку-виделку, разом з іншими виявленими біля останків бійця особистими речами, пошуковці передали рідним.

Самого військовослужбовця, присутні на заході жителі села, школярі, представники влади та духовенства, провели в останню путь разом з його загиблими товаришами...

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English