30 років «подарунок» чекав на армійця

Пошукова робота завжди сповнена несподіванок. Можливо, саме це приваблює до неї багатьох...

Цього разу, одна з пошукових груп ВГО «Союз «Народна Пам'ять» натрапила на «сюрприз» при проходженні неглибокої траншеї, яка призвела до саду приватного господарства.

Поблизу старої груші очікувала чергова несподіванка, яка в нашій практиці трапилася вперше.

При обкопуванні «металу війни» лопата досвідченого пошуковця відчула скло. Перша думка: чергова пляшка. Все ж, взялися за тонкий інструмент – і побачили горлечко запечатаної скляної посудини. 

Вже тут пішли в хід пензлики... До загального подиву, це виявився добре запечатаний десятилітровий бутель з прозорою рідиною. На диво, він не був розбитий лопатою. На знімку ви бачите, як він виглядав при витяганні.

Ми відразу зрозуміли, що він не пов'язаний з бойовими діями. Сходили до господині ділянки – бабі Любі. Її реакцію, на жаль, не зняли. Вона розповіла, що рівно 30 років тому вона приготувала самогон для зустрічі сина після демобілізації зі строкової служби в Радянській Армії. Повідомила, що була змушена закопати, бо тоді зберігати самогон в будинку було небезпечно.

Ще повідомила, що біля груші вона закопала не один, а 2 таких бутлі. Ми пообіцяли їй спробувати знайти і другий, хоча шансів, звичайно, замало.

Проте ми тепер знаємо, яке свято буде в цій родині, коли приїде її, вже, напевно, 50-річний син, і побачить те, що було припасено для нього 30 років тому.

Опис знахідки:

Стандартна 10-літрова скляна ємність, наповнена під горлечко абсолютно прозорою рідиною. Горлечко прикрите шматком товстого поліетилену, обмотаного шпагатом. Під ним, вочевидь, така ж поліетиленова кришка, якими наші господині користуються і тепер.

P. S. Баба Люба, при належному випадку, обіцяла запросити нас «продегустувати» вміст.   

  • Русский
  • Українська
  • English